wtorek, 6 listopada 2012

Cupertino!

     Cupertino,CA - tam będę mieszkać przez 365 dni :) Około 60 tysięczne miasto w Dolinie Krzemowej słynącej z przemysłu komputerowego. To właśnie w Cupertino swoją główną siedzibę mają takie firmy jak Apple, HP, IBM czy Oracle. W sąsiadujących miejscowościach również Facebook i Google. Położone 40 mil od San Francisco i tylko 10 mil od San Jose, najbardziej zaludnionego miasta w Północnej Kalifornii.Tyle z suchych faktów :).

      Wydaje mi się, że to całkiem niezłe miasto. Wszystko, co potrzebne do szczęścia jest w miarę blisko. W miarę, bo ja akurat będę mieszkać w bardziej oddalonej od centrum części miasta - na wzgórzu. Są tego plusy i minusy. Żeby gdzieś dojechać, zawsze muszę doliczyć te parę minut na zjechanie z górki. Jak twierdzi host rodzina i co potwierdza google maps ( google translate & google maps kocham was!! <3 ) droga ta jest dość kręta i stroma, ale damy radę. Na szczęście mają trzecie auto przeznaczone na własny użytek au pair, więc nie będę uwięziona. Plusem jest to, że jest to spokojne, urokliwe miejsce, z cudownym widokiem, który zamieszczam poniżej!Podczas rozmowy hostka wspominała, że uwielbia widok z tarasu o poranku, gdy chmury nisko zawisną nad doliną. Kolejnego dnia właśnie mieli taki widok z okna, więc pyknęła fotkę i od razu mi przesłała :)      Z mojego pokoju mam wyjście na ten taras, także myślę, że często będę miała okazję napawać się takim widokiem o poranku. Nie jest to jakieś bardzo wysokie wzgórze, ale przy takiej pogodzie ma się wrażenie, że jest się na szczycie jakiejś wysokiej góry a góry to coś, co kocham najbardziej!!

    Lokalizacja bardzo mi odpowiada. Początkowo myśląc o Kalifornii marzyłam o okolicach Los Angeles, ale teraz już wiem, że jestem szczęściarą trafiając właśnie tu. Blisko ocean, jedno z najciekawszych i najpiękniejszych miast - San Francisco i cała zatoka, gdzie jest masa au pairek. Poza tym niedaleko znajdują się przepiękne góry Sierra Nevada, Park Narodowy Yosemite i Lake Tahoe, gdzie moja host familia ma domek :) Lubią latem jeździć tam na opalanko, hiking i motorówę a zimą to królestwo stoków, z których też chętnie korzystają i z których ja również na pewno skorzystam.
2 komentarze:

  1. jedyne co mi przychodzi do głowy to WOW! Wydaje mi się że na okolice trafiłaś cudowna <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydaje się super! Jestem pewna, że Kalifornia Ci się spodoba :)

    OdpowiedzUsuń